star star3 Berousek

Novinky

 

DNES 17. 10. 2017 Národní cirkus originál Berousek v TOP STAR magazínu na Primě, proto neváhejte sledovat!!!

Letos Národní cirkus Original Berousek představí úplně nový program špičkové úrovně!!!

Jako jediný cirkus v Evropě Vám představíme v manéži drezúru 12 koní – složenou z dvanácti arabských plnokrevníků.

Mimo tuto jedinečnou drezúru koní na Vás čeká největší drezúra exotických zvířat, v které vystoupí 19 kusů zvířat jako např. 4 dvouhrbí velbloudi, 4 dromedáři, 6 zeber, slon, 4 skoti a to tibetský jak, buvol indický, minizebu, highlander.

V letošním roce budou mít naši oslíci samostatné vystoupení v mexickém stylu.

V neposlední řadě nemůžeme zapomenout na jedinečné vystoupení 8 papoušků Ara.

Z artistických výkonů se můžete těšit na silovou akrkobacii, vystoupení na vzdušných kurtách, akrobacii s obručemi, equilibristiku, skákače na trampolíně a komediální akrobatické vystoupení. Dále se můžete těšit na světového klauna z Francie.

 

Na začátku letošního roku 2017 se nám narodila 2 velblouďata a 2 oslíci.

 

 

V roce 2013 a 2014 se nám opět podařila získat nějaká ta ocenění do sbírky

Národní cirkus Original Berousek získal:

Prosinec 2013 Stříbro za drezúru mědvědů na prestižním festivalu ve francouzském Grenoblu, kde každé z představení navštívilo přes 6000 diváků

Leden    2014 Cena odborné poroty za drezúru koní na festivalu Massy

 

Africké safari 2007

Africké safari 2007 Africké safari 2007 Africké safari 2007 Africké safari 2007 Africké safari 2007 Africké safari 2007 Africké safari 2007 Africké safari 2007 Certifikát opravňující k užívání názvu Národní Cirkus Originál Berousek Certifikace absolvování studia a pozorování divoké přírody Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika

Protože chceme být cirkusem 3. tisíciletí, klademe velký důraz především na spokojenost a důstojné podmínky chovaných zvířat. Před zařazením nové zvířecí drezúry a pořízením si nového druhu, se s maximálním nasazením snažíme tento druh co nejpodrobněji nastudovat a pochopit tak jeho přirozené chování a potřeby.

V rámci studia afrických zvířat navštívil Jiří Berousek jr. několik afrických parků v Keni a Tanzánii. Tato cesta byla zaměřena především na pozorování slonů, zeber, žiraf, nosorožců, opic, lvů, pštrosů, antilop a hrochů.

Jiřímu Berouskovi jr. šlo v první řadě o pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí, způsob chování ve volné přírodě, rozmnožování, péče o mláďata, stravovací návyky, volný pohyb a migraci. Jiřímu Berouskovi jr. tato studijní cesta dala mnohá poznání. Zvířata v zajetí sice nemají onu neomezenou „africkou volnost“, ale na druhou stranu tato zvířata nezažívají neustálý boj o přežití, o získání potravy a nalezení zdroje vody. V případě lichokopytníků dochází ve volné přírodě k neustálému napětí a stresu z možného napadení ze strany všudypřítomných šelem a to ve dne i v noci.

Jiří Berousek jr. je velmi úspěšný v drezuře velkého počtu zvířat především díky dodržování třech základních bodů – důvěry, vzájemného respektu a tolerance. Nevyjímaje obrovské lásky a každodenní práce se zvířaty.