star star3 Berousek

Novinky

 

Letos Národní cirkus Original Berousek představí úplně nový program špičkové úrovně!!!

Jako jediný cirkus v Evropě Vám představíme v manéži drezúru 10 velbloudů - 5 dvouhrbých velbloudů a 5 dromedárů.

Mimo tuto jedinečnou drezúru na Vás čeká také volný výcvik arabských a fjordských koní, africké vystoupení slona se zebrami či medvědí revue.

V letošním roce budou mít naši oslíci samostatné vystoupení v tyrolském stylu.

V neposlední řadě nemůžeme zapomenout na jedinečné vystoupení 8 papoušků Ara.

Z artistických výkonů se můžete těšit na vystoupení na kolečkových bruslích, vystoupení slinkiho a jedinečné vystoupení afrických akrobatů z Keni. Dále se můžete těšit

na polského klauna Sashu.

 

 

 

 

 

 

Africké safari 2007

Africké safari 2007 Africké safari 2007 Africké safari 2007 Africké safari 2007 Africké safari 2007 Africké safari 2007 Africké safari 2007 Africké safari 2007 Certifikát opravňující k užívání názvu Národní Cirkus Originál Berousek Certifikace absolvování studia a pozorování divoké přírody Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika Školení Afrika

Protože chceme být cirkusem 3. tisíciletí, klademe velký důraz především na spokojenost a důstojné podmínky chovaných zvířat. Před zařazením nové zvířecí drezúry a pořízením si nového druhu, se s maximálním nasazením snažíme tento druh co nejpodrobněji nastudovat a pochopit tak jeho přirozené chování a potřeby.

V rámci studia afrických zvířat navštívil Jiří Berousek jr. několik afrických parků v Keni a Tanzánii. Tato cesta byla zaměřena především na pozorování slonů, zeber, žiraf, nosorožců, opic, lvů, pštrosů, antilop a hrochů.

Jiřímu Berouskovi jr. šlo v první řadě o pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí, způsob chování ve volné přírodě, rozmnožování, péče o mláďata, stravovací návyky, volný pohyb a migraci. Jiřímu Berouskovi jr. tato studijní cesta dala mnohá poznání. Zvířata v zajetí sice nemají onu neomezenou „africkou volnost“, ale na druhou stranu tato zvířata nezažívají neustálý boj o přežití, o získání potravy a nalezení zdroje vody. V případě lichokopytníků dochází ve volné přírodě k neustálému napětí a stresu z možného napadení ze strany všudypřítomných šelem a to ve dne i v noci.

Jiří Berousek jr. je velmi úspěšný v drezuře velkého počtu zvířat především díky dodržování třech základních bodů – důvěry, vzájemného respektu a tolerance. Nevyjímaje obrovské lásky a každodenní práce se zvířaty.